W Ameryce Północnej najwięcej koloni mieli Anglicy. Wielka Brytania traktowała kolonie jako źródło surowców nie pozwalał im na rozwój gospodarczy.
Ustawa stemplowa i powierzenie monopolu Kompanii Wschodnioindyjskiej na handel herbatą z koloniami były przyczynami konfliktu zbrojnego. W roku 1774 powstał Kongres Kontynentalny do którego przystąpiło 12 kolonii .W rok później powstaje armia. 4 lipca 1776 ogłoszono Deklaracje Niepodległości i powstanie Stanów Zjednoczonych. Wojna z Wielką Brytanią zakończył pokój w Paryżu w 1783 roku. Wielka Brytania uznaje niepodległość Stanów Zjednoczonych.
W roku 1787 zostaje uchwalona konstytucja.
POWSTANIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH
DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI 11 czerwca 1776 roku II Kongres Kontynentalny obradujący w Filadelfii powołał do sporządzenia Deklaracji Niepodległości „Komisję Pięciu”, w skład której wchodzili: John Adams, Thomas Jefferson, Robert R. Livingston, Roger Sherman i Benjamin Franklin. 28 czerwca pierwsze wersje dokumentu trafiły do Kongresu i rozpoczęły się obrady. Już 2 lipca (z Nowym Jorkiem wstrzymującym się od głosu) uchwalono niepodległość amerykańskich kolonii . Natomiast mit podpisania Deklaracji Niepodległości narodził się po przyjęciu przez Kongres ostatnich poprawek i opublikowaniu dokumentu właśnie 4 lipca. I choć Jefferson, jak wynika z jego wspomnień, twierdził, ze delegaci złożyli tego dnia ręczne podpisy pod deklaracją, Thomas McKean, jeden z sygnatariuszy, zauważył, że cześć z nich była tego 4 lipca nieobecna podczas obrad, a kilku – których nazwiska widnieją na rękopisie – nie było jeszcze nawet wtedy wybranych do Kongresu… Zatem wnioskując z pierwszej wydrukowanej wersji można by stwierdzić, że 4 lipca deklarację podpisało dwóch delegatów – Charles Thomson i John Hancock (przewodniczący Kongresu), co też nie do końca jest prawdą, bo dokument wydrukowano łącznie z nazwiskami, i nikt ręcznego podpisu na nim nie składał…
źródło: http://dziennikzwiazkowy.com/wydarzenia/mity-deklaracji-niepodleglosci/
Tagi: Stany Zjednoczone, Waszyngton, Ameryka, Deklaracja Niepodległości,